Wydział Budownictwa Lądowego i Wodnego

Koła naukowe

Opiekunowie Koła:
dr inż. Eugeniusz Sawicki, dr inż. Oscar Herrera-Granados
Zakres działalności Koła:
Działalność naukowa koła koncentruje się na hydrotechnice oraz jej styku z takimi dziedzinami jak: geotechnika, GIS, urządzenia wodno-kanalizacyjne. Zajmujemy się modelowaniem fizycznym i numerycznym przepływów wód powierzchniowych i podziemnych. Zapraszamy do nas na seminaria, terenowe wyprawy naukowe, prezentacje a także zachęcamy do uczestnictwa w konferencjach.
Link do strony Koła:
https://pl-pl.facebook.com/aquaeductus/

Opiekunowie Koła:
dr inż. Dorota Marcinczak, dr inż. Krzysztof Marcinczak, mgr inż. Filip Grzymski

Zakres działalności Koła:
Założeniem organizacji jest zdobywanie i poszerzanie wiedzy teoretycznej oraz praktycznej w zakresie inżynierii budowlanej, a w szczególności konstrukcji betonowych i metalowych oraz rozpowszechnianie tej wiedzy w środowisku studenckim i miejscach przyszłej pracy.

Link do strony Koła:
https://www.facebook.com/knkonkret  , e-mail: konkret@pwr.wroc.pl

Opiekunowie Koła:
dr inż. Marek Kawa, dr inż. Arkadiusz Szot, mgr inż. Michał Pachnicz
Zakres działalności Koła:
Działalność naukowa koła skupiona jest wokół tematyki szeroko rozumianej geotechniki, zwłaszcza fundamentowania, budownictwa podziemnego i inżynierii miejskiej. W ramach tej tematyki organizowane są seminaria, prezentacje, wyjazdy techniczne. Studenci biorą również udział w konferencjach.

Link do strony Koła:
https://www.facebook.com/KoloNaukoweMoleWbLiwPWr?fref=ts

Opiekun Koła:
prof. dr hab. inż. Krzysztof Schabowicz, dr inż. Tomasz Gorzelańczyk

Przewodniczący Koła:
inż. Krystian Markowiak

Zakres działalności Koła:
Zainteresowania Koła obejmują szeroką tematykę budownictwa ogólnego oraz badania materiałów, zwłaszcza badania nieniszczące. W ramach działalności Koła prowadzimy projekty własne, współpracujemy z innymi kołami oraz firmami zewnętrznymi, bierzemy udział w konferencjach, szkoleniach, konkursach i wycieczkach.

Link do strony Koła:
https://www.facebook.com/KNEtaKsi/

Opiekunowie Koła:
dr inż. Piotr Kozioł, dr inż. Jarosław Michałek
Zakres działalności Koła:
Głównym celem Koła jest szeroko rozumiana dydaktyka – zarówno teoretyczna, jak i praktyczna. Podczas, na ogół, co dwutygodniowych spotkań odbywają się wykłady tematyczne prowadzone przez zaproszonych Gości, którzy są ekspertami w różnych branżach budownictwa. Uczestniczymy także w wyjściach technicznych, abyśmy to co znamy w teorii mogli poznać również w praktyce.
Link do strony Koła:
www.pzitb.pwr.wroc.pl

Opiekunowie Koła:
dr inż. Igor Gisterek, dr inż. Adam Hyliński
Zakres działalności Koła:
Koło zrzesza studentów-pasjonatów interesujących się zagadnieniami związanymi z infrastrukturą kolejową. Wiedzę na ten temat poszerzamy zarówno poprzez wspólne spotkania Koła, na których odpowiadamy na frapujące nas pytania, jak i wyjazdy w miejsca, które w sposób praktyczny pogłębiają zakres naszych zainteresowań.
Link do strony Koła:
https://www.facebook.com/Kolo1435/

Opiekunowie Koła:
dr hab. inż. Bożena Hoła, prof. PWr, dr inż. Marek Sawicki, dr inż. Mariusz Szóstak, dr inż. Jarosław Konior, mgr inż. Tomasz Nowobilski


Zakres działalności Koła:

Działalność Koła Naukowego (od 2010 r.) opiera się na zdobywaniu,poszerzaniu i wykorzystywaniu wiedzy w zakresie kosztorysowania, projektowania,realizacji i zarządzania obiektem budowlanym. Koło Naukowe, dzięki licznymsekcjom, prowadzi i rozwija wiele projektów, m. in.: „Grę Zaprojektuj –Wybuduj” obrazującą proces inwestycyjny, „Deskowanie Radialne” ułatwiająceremont zbiorników, badania laboratoryjne nad betonem samozagęszczalnym oraznowymi typami zbrojenia. Ponadto w strukturach Koła powstał zespół „BIManagers”zajmujący się rozwojem tematyki BIM i rozpowszechnianiem programówinżynierskich będących przyszłością nowoczesnego Budownictwa, min.: AutodeskRevit, Navisworks oraz Tekla. Opróczdziałalności naukowej, członkowie koła rozwijają umiejętności miękkie i ucząsię współpracy poprzez pracę w zespole. Dzięki szerokiemu profilowizainteresowań KN MMB organizuje liczne szkolenia min.: Autodesk AutoCAD,Revit, Robot Structural Analysis oraz NormaPRO. MłodziMenadżerowie prowadzą oraz biorą udział w licznych konkursach. W 2018 rokumiała miejsce I Edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Nanomieszkanie” dlamłodych architektów. Należy wspomnieć również o rozwijaniu przez członków koławiedzy z zakresu zarządzania procesem inwestycyjnym, m.in. poprzez wielokrotne wyjściai wyjazdy na budowy w całej Polsce (min.: Varso, Warsaw Spire, HaleMercedesa w Jaworze, Q22, Prime Corporate Center, Elektrownia Turów) orazudział w konferencjach naukowych i branżowych jak „Konstruktor” i „CADMAT”.Poza rozwojem w zakresie Budownictwa, KNMMB angażuje się w życie społeczne,współorganizując lokalnie WOŚP czy też namawiając swoich członków do oddawaniakrwi podczas „Wampiriady”. Koło Naukowe Młodzi Menadżerowie Budownictwa doceniawartość płynącą z partnerstwa z firmami oraz uczestnictwa w seminariach,warsztatach oraz wykładach branżowych, co obrazuje liczny udział członkóworganizacji min.: w Dniach Młodego Inżyniera na różnych uczelniach, Konferencji„Technologie Jutra”, Targach Pracy i Praktyk czy współpracy przytworzeniu I Ogólnopolskiej Konferencji Nowych Technologii w Budownictwie „BIMaction”,VI Ogólnopolskiej Konferencji Studentów i Doktorantów Wydziałów Budownictwa „Konstruktor2019” oraz Dnia Budowlańca.


Link do strony Koła: 
www.knmmb.pwr.edu.pl

Mail kontaktowy:

knmmb@pwr.edu.pl

Fanpage:

https://www.facebook.com/MMB.PWr

Opiekunowie Koła: dr inż. Paweł Hawryszków, dr inż. Marco Teichgraeber

Zakres działalności Koła:

Pogłębianie znajomości wybranych problemów projektowania i budowy mostów, pogłębianie wiedzy teoretycznej z zakresu wymiarowania konstrukcji mostowych, doskonalenie metod obliczeniowych, uczestnictwo w konferencjach naukowych, udział w konkursach mostowych, uczestnictwo w badaniach naukowych, organizacja spotkań naukowych z firmami i zakładami budowlanymi, organizacja wycieczek technicznych.

Link do strony Koła:

www.mlodzimostowcy.pwr.wroc.pl

Facebook:
https://www.facebook.com/knmlodzimostowcy/

Maile kontaktowe:
mlodzimostowcy@pwr.edu.pl
mlodzimostowcy@gmail.com

Opiekunowie Koła:
dr hab. inż. Maciej Kruszyna
Zakres działalności Koła:
Pogłębianie wiadomości oraz z zakresu komunikacji szeroko rozumianej.  Podejmowanie prób rozwiązania problemów komunikacyjnych. Udział w programach badawczych zaprzyjaźnionych organizacji. Przedstawianie zagadnień związanych z komunikacją miejską, błędami w rozwiązaniach komunikacyjnych  Prezentowanie rozwiązań, które mogą być inspiracją do naprawy popełnionych błędów w układach komunikacyjnych
Link do strony Koła:
https://www.facebook.com/skik.pwr/

Opiekun Koła:
dr inż. Sławomir Rowiński, dr inż. Michał Redecki

Zakres działalności Koła:

Nadrzędnym celem działalności jest pogłębianie wśród członków KN wiedzy z zakresu inżynierii budowlanej, a w szczególności konstrukcji metalowych oraz promocja Politechniki Wrocławskiej i Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego.

Dodatkowe cele:

a)      popularyzacja problematyki inżynierii budowlanej i budownictwa metalowego,
b)      realizacja własnych projektów naukowo-badawczych,
c)      nawiązywanie kontaktów z kołami naukowymi Politechniki Wrocławskiej oraz innych uczelni krajowych i zagranicznych, w celu wymiany doświadczeń i spostrzeżeń związanych z budownictwem,
d)     współpracę z firmami i zakładami specjalizującymi się w realizacji projektów dotyczących działalności koła w celu organizacji spotkań naukowych i możliwości zdobywania doświadczenia zawodowego przez studentów,
e)      uczestnictwo w badaniach doświadczalnych realizowanych na Wydziale Budownictwa Lądowego i Wodnego Politechniki Wrocławskiej,
f)       zwiedzanie ciekawych obiektów inżynierskich oraz terenów budów.

Link do strony Koła:

W trakcie tworzenia.

Opiekun Koła:
dr hab. inż. Monika Podwórna, prof. uczelni; dr inż. Marta Knawa-Hawryszków

Zakres działalności Koła:
Głównym celem stawianym sobie przez członków koła jest pogłębianie wiedzy z zakresu mechaniki konstrukcji oraz rozwijanie umiejętności obsługi oprogramowania wykorzystującego system algebry komputerowej oraz wspomagającego obliczenia numeryczne.

Link do strony:

Koło Naukowe / Katedra Mechaniki Budowli i Inżynierii Miejskiej K11W02D06 (pwr.edu.pl)


 
e-mail: pwr.knm@gmail.com

Opiekunowie Koła:
dr inż. Łukasz Nowak, dr inż. Tomasz Kania, mgr inż. Paweł Noszczyk, prof. dr hab. inż. Henryk Nowak
Zakres działalności Koła:
KN Fizyki Budowli „RESTART” zostało założone w 2021 roku na Politechnice Wrocławskiej. Celem Koła jest podnoszenie kwalifikacji i świadomości z zakresu fizyki budowli, efektywności energetycznej, budownictwa zrównoważonego oraz wykorzystywania odnawialnych źródeł energii w budownictwie. Członkowie Koła realizują swoje cele poprzez podnoszenie własnych kwalifikacji, udział w projektach, badaniach naukowych i wydarzeniach specjalnych, organizowanie warsztatów oraz spotkań czy współpracę z firmami i kołami naukowymi zajmującymi się podobną tematyką na innych wydziałach czy uczelniach.
Maile kontaktowe:
restart@pwr.edu.pl
pwr.restart@gmail.com  
Facebook:
https://www.facebook.com/KNRESTART

Opiekunowie Koła:
dr inż. Sławomir Czarnecki, dr inż. Paweł Niewiadomski, mgr inż. Tomasz Nowobilski
Zakres działalności:
1. Głównymi kierunkami działalności dydaktycznej Koła Naukowego Inżynierii Materiałów i Procesów Budowlanych "NEWWAY" są:
a)    podstawy projektowania architektonicznego i konstrukcyjnego,
b)    zagadnienia podstawowe inżynierii i mechaniki materiałów budowlanych,
c)    zaawansowane metody modelowania konstrukcji i obiektów budowlanych z wykorzystaniem metod komputerowych i technologii BIM,
d)    mechanizacja robót budowlanych oraz metody realizacji i montażu obiektów budowlanych,
e)    organizacja, zarządzanie i zagadnienia bezpieczeństwa pracy w budownictwie,
f)    doskonalenie umiejętności planowania i prowadzenia badań naukowych.

2. Głównymi kierunkami działalności naukowej Koła Naukowego Inżynierii Materiałów i Procesów Budowlanych "NEWWAY" są:
a)    wieloskalowe badania i analizy właściwości materiałów budowlanych,
b)    modelowanie właściwości materiałów budowlanych z wykorzystaniem metod komputerowych i sztucznej inteligencji,
c)    wieloaspektowe planowanie i analizy procesów budowlanych obejmujące metody wykonania, organizacji i bezpieczeństwa pracy,
d)    doskonalenie metod i metodologii badań materiałów, elementów i obiektów budowlanych, identyfikacja procesów degradacyjnych i dobór metod naprawczych w obiektach budowlanych, w tym zabytkowych.

Link do strony
www.facebook.com/Ko%C5%82o-naukowe-NewWay-102030449170223
e-mail: knnewway@gmail.com

Politechnika Wrocławska © 2024