Konkurs Power Tower

Data: 11.09.2024 Kategoria: Studenci

Konkurs odbędzie się w terminie 27-29.11.2024
Następna edycja konkursu Power Tower obejmuje dwie kategorie:
•    kategoria tradycyjna, polegająca na budowie drewnianej wieży drugiego dnia konkursu. Model wieży powinien zmieścić się w przestrzeni budowlanej określonej w regulaminie;
•    kategoria nowoczesna, w której studenci projektują wieżę za pomocą oprogramowania komputerowego przed konkursem, a następnie Politechnika Koszalińska drukuje modele za pomocą drukarek 3D.

Konkurs trwa 3 dni. Pierwszego dnia uczestnicy mogą wziąć udział w prelekcjach i wykładach tematycznych przygotowanych przez studentów oraz firmy z branży budowlanej. Drugiego dnia uczestnicy budują modele w kategorii tradycyjnej, natomiast uczestnicy kategorii nowoczesnej wykonują dodatkowe zadania przygotowane przez organizatorów. Trzeciego dnia wieże z obu kategorii są poddawane obciążeniu na maszynie do testowania wytrzymałości. Konkurs kończymy 3 dnia po wyłonieniu zwycięzców we wszystkich kategoriach konkursu.

Każda grupa powinna składać się maksymalnie z 3 osób w kategorii tradycyjnej i maksymalnie 2 osób w kategorii nowoczesnej. Terminy poszczególnych etapów zgłoszeń zawarte są w regulaminie.

Zapraszamy do udziału w konkursie; dla najlepszych i najbardziej kreatywnych zespołów przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Wszystkie wymagania i niezbędne informacje znajdują się w Regulaminie. W razie potrzeby prosimy o kontakt.

Bardzo prosimy o poinformowanie o konkursie jak największą liczbę studentów  np. poprzez email lub social media, zależy nam na współpracy między studentami innych uczelni.

Aleksandra Kryszczuk
Tel. 667278270