Atlas Ward Polska współpracuje z Politechniką Wrocławską

Data: 17.03.2022 Kategoria: Wydział

Wspólne prowadzenie badań naukowych, analiza i optymalizacja rozwiązań branżowych oraz realizacja projektów badawczych – to wiodące zobowiązania, które podjęła Politechnika Wrocławska i Atlas Ward Polska, podpisując list intencyjny inicjujący współpracę.

Ścisła kooperacja nauki z biznesem pozwala działać sprawnie i multidyscyplinarnie. Z myślą o stworzeniu przestrzeni do wymiany doświadczeń oraz kompetencji, Atlas Ward Polska oraz Wydział Budownictwa Lądowego i Wodnego Politechniki Wrocławskiej wyrazili gotowość do podjęcia wspólnych wyzwań. 14 marca 2022 r. w siedzibie głównej Atlas Ward Polska przedstawiciele firmy i Uczelni podpisali list intencyjny dotyczący współpracy.

- Wykorzystując potencjał partnerstwa z Politechniką Wrocławską, Atlas Ward Polska będzie jeszcze intensywniej wspierać studentów Wydziału w zdobywaniu doświadczenia zawodowego oraz niezbędnej wiedzy branżowej – mówi Łukasz Wieruszewski, Manager ds. Rozwoju Biznesu Atlas Ward Polska.

List intencyjny został podpisany przez

przedstawicieli Politechniki Wrocławskiej:

• dr. hab. inż. Dariusza Łydżbę,
    Prorektora ds. współpracy,
  • dr hab. inż. Danutę Bryję, prof. uczelni,
    Dziekana Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego,
  • dr hab. inż. Monikę Podwórną, prof. uczelni,
    Kierownika Katedry Mechaniki Budowli i Inżynierii Miejskiej

przedstawicieli Zarządu Atlas Ward Polska:

• Mariusza Góreckiego,
    Dyrektora Generalnego i Prezesa Zarządu,
  • Rafała Zajączkowskiego,
    Dyrektora Technicznego i Członka Zarządu.

Atlas Ward Polska to jedna z najdynamiczniej rozwijających się firm z branży budowlanej i polski lider w zakresie budowy obiektów kubaturowych i wielkopowierzchniowych. Specjalizuje się w budowie parków logistycznych, hal magazynowych, zakładów produkcyjnych, obiektów biurowych i handlowo-usługowych. W ciągu 22 lat działalności zrealizowała około 700 inwestycji o łącznej powierzchni 4 mln m2. Firma stawia na nowoczesne i zrównoważone budownictwo - jest jednostką certyfikująca BREEAM i członkiem Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC. Wśród klientów Atlas Ward Polska znajdują się m.in. Panattoni, Bridgestone, P3 Logistic Parks, 7R, Autoliv, Dino Polska, Hubergroup Polska, Schumacher Packaging, MLP czy Hillwood.

www.atlasward.pl