Ekspertyza ws. Trzonolinowca

Data: 06.02.2024 Kategoria: Wydział

Pracownicy Katedry Budownictwa Ogólnego, Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego Politechniki Wrocławskiej pod kierownictwem prof. dr hab. inż. Krzysztofa Schabowicza opracowali ekspertyzę dotyczącą stanu technicznego elementów konstrukcyjnych w budynku mieszkalnym przy ul. Kościuszki 72 we Wrocławiu (Trzonolinowiec) ustalającą nieprawidłowości w stanie technicznym oraz sposób ich usunięcia z zachowaniem standardów określonych przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego - obowiązek zawarty w decyzji PINB nr 183/2022.

trzonolonowiec.jpg

Zespół badawczy:
•    Prof. dr hab. inż. Krzysztof Schabowicz – kierownik
•    Dr inż. Piotr Berkowski, prof. uczelni
•    Dr inż. Grzegorz Dmochowski
•    Dr inż. Tomasz Gorzelańczyk
•    Dr inż. Paweł Noszczyk
•    Dr inż. Mariusz Szóstak
•    Dr inż. Michał Redecki
•    Dr inż. Tomasz Łakomy
•    Mgr inż. Mateusz Napiórkowski

Prezydent Jacek Sutryk oraz naukowcy z Politechniki Wrocławskiej spotkali się w dniu 01.02.2024 z mieszkańcami Trzonolinowca, by przedstawić wyniki ekspertyzy budynku.

Więcej informacji:
•    portal Wroclaw.pl