Komunikat Rektora

Data: 12.03.2020 Kategoria: Studenci

Komunikat Rektora

Drodzy Studenci,

Z przykrością informuję, że z powodu zagrożenia rozprzestrzeniania się koronawirusa, zaistniała konieczność  zawieszenia zajęć dydaktycznych na wszystkich uczelniach publicznych Wrocławia i Opola. Obecnie kolejne uczelnie w Polsce podejmują takie same decyzje. Wynikają one z troski o zdrowie wspólnoty naszej Uczelni: Pracowników, Doktorantów i Studentów oraz ich Rodzin.

Stosowne Zarządzenie Rektora, regulujące zasady funkcjonowania uczelni w tej szczególnej sytuacji, zostało opublikowane w dniu 10. marca i jest dostępne na stronie internetowej uczelni. Proszę o zapoznanie się z tym dokumentem.

Proszę Was o podjęcie edukacji w formie zdalnej, zgodnie z informacjami, które otrzymacie od prowadzących przez system JSOS.  Konspekty i materiały informacyjne oraz wykaz literatury niezbędne do zdalnej nauki będą wysyłane sukcesywnie.

Korzystajcie również z konsultacji z prowadzącymi – w formie telefonicznej i mejlowej – w godzinach Waszych dotychczasowych zajęć.

Jest mi niezmiernie przykro, że musieliśmy odwołać nie tylko wykłady, ćwiczenia czy laboratoria, lecz także imprezy studenckie, w tym – Juwenalia. Jeśli sytuacja się ustabilizuje i poprawi, postaram się Wam to zrekompensować.

Proszę Was o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny, unikanie skupisk ludzi i śledzenie informacji – zarówno z uczelni, jak i wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego.

Liczę na Wasze zrozumienie i współpracę w tej trudnej, nie tylko dla społeczności Politechniki Wrocławskiej, sytuacji.

Z wyrazami szacunku,

Prof. Cezary Madryas, rektor