Naukowcy i studenci z W2 poprowadzą warsztaty dla uczniów z Twardogóry

Data: 04.04.2022 Kategoria: Wydział

Popularyzacja nauki wśród młodzieży, organizacja warsztatów technicznych dla uczniów, wspólna realizacja spotkań naukowych i publikacji, to główne elementy umowy o współpracy podpisanej przez przedstawicieli Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego oraz władze gminy Twardogóra.

List intencyjny w tej sprawie podpisali dr hab. inż. Tomasz Trapko, prof. uczelni, Kierownik Katedry Konstrukcji Budowlanych na W2, Piotr Kwak, przewodniczący Wydziałowej Rady Samorządu Studenckiego na W2 oraz mgr inż. Paweł Czuliński, burmistrz Twardogóry.

– Inicjatorem współpracy jest gmina, a podpisanie umowy to początek długofalowej współpracy, której celem jest m.in. rozwój i popularyzacja nauki wśród młodzieży – mówi prof. Tomasz Trapko. – Z ramienia naszej uczelni w projekt zaangażowani będą naukowcy z Katedry Konstrukcji Budowlanych oraz studenci działający w wydziałowym samorządzie – dodaje.

Umowa zakłada m.in. przygotowanie i przeprowadzenie warsztatów technicznych dla uczniów szkół podstawowych i średnich z gminy Twardogóra, przygotowanie publikacji naukowych nawiązujących do budowli znajdujących się na terenie gminy oraz organizację spotkań naukowych.

– W miarę możliwości nasza katedra udostępni także sprzęt techniczny i laboratoryjny, który będzie wykorzystany w trakcie prowadzonych warsztatów – zapowiada prof. Tomasz Trapko.

Umowa o współpracy będzie realizowana w ramach programu: Restauracja i rewitalizacja zabytkowego pałacu w Goszczu dofinansowana z Programu „KULTURA” Działanie 1. „Poprawa zarządzaniem dziedzictwem kulturowym” w ramach MF EOG 2014-2021.

List intencyjny