Prof. Ryszard Kutyłowski podwójnie uhonorowany

Data: 03.06.2024 Kategoria: Wydział

1. W dniu 20 maja 2024 roku prof. Ryszard Kutyłowski otrzymał medal im. prof. Stefana Kaufmana. Wręczenie odbyło się podczas Konferencji „Awarie Budowlane” w Międzyzdrojach.
  2. W dniu 25 maja 2024 roku prof. Ryszard Kutyłowski otrzymał najwyższą odznakę PZITB: Honorową Złotą Odznakę z Diamentem. Wręczenie odbyło się podczas Walnego Zgromadzenia Delegatów Wrocławskiego Oddziału PZITB.

Najbardziej prestiżowe, coroczne nagrody i medale przyznawane przez naukowe i techniczne  środowisko budowlane to nagrody im. prof. Stefana Bryły, prof. Wacława Żenczykowskiego i prof. Aleksandra Dyżewskiego, a także medale im. prof. Romana Ciesielskiego i prof. Stefana Kaufmana. Są one wręczane podczas corocznej „Konferencji Krynickiej”. Od roku 2023 „Konferencja Krynicka” odbywać się będzie co 2 lata naprzemiennie z Konferencją „Awarie Budowlane”. Wobec tego nagrody i medale wręczane będą naprzemiennie; w tym roku wręczanie odbyło się podczas Konferencji „Awarie Budowlane”.

Dotychczas z naszego ośrodka medal im. prof. Stefana Kaufmana otrzymali (w kolejności otrzymania) prof. Jan Kmita, prof. Otton Dąbrowski, prof. Mieczysław Kamiński, prof. Cezary Madryas i prof. Jan Biliszczuk. Pierwszym laureatem był prof. Roman Ciesielski (w roku 1996).
Medal im. prof. Stefana Kaufmana przyznawany jest osobom, które powinny charakteryzować się (cytat z Regulaminu):
•    „cechami charakteru Stefana Kaufmana: nienaganną postawą moralną i etyczną, szeroko rozumianym patriotyzmem, rzetelnością, pracowitością oraz odwagą cywilną,
•    aktywnością zawodową, a w szczególności: dorobkiem naukowym w dziedzinie nauk inżynieryjno-budowlanych i/lub wybitnymi osiągnięciami inżynierskimi, pod uwagę bierze się również opiniowanie, recenzowanie i redagowanie prac naukowych i technicznych a także aktywną działalność społeczną w PZITB.”