Ogłoszenie o konkursie na stanowisko doktoranta-Stypendysty

Ogłoszenie o konkursie na stanowisko doktoranta-Stypendysty na Wydziale Budownictwa Lądowego i Wodnego Politechniki Wrocławskiej

W Katedrze Inżynierii Materiałów i Procesów Budowlanych Politechniki Wrocławskiej dostępne jest jedno stanowisko doktorskie w ramach projektu „Modelowanie wpływu zdarzeń potencjalnie wypadkowych na wypadki przy pracy w budownictwie (SAFCON)” w ramach środków Narodowego Centrum Nauki (NCN) Preludium Bis 3 (nr projektu 2021/43/O/ST8/00724).

Szczegółowe wymagania dla kandydatów:

- posiadanie tytułu zawodowego magistra inżyniera w dyscyplinie inżynieria lądowa i transport (lub ukończenie studiów magisterskich do września 2022 r.),

- posiadanie podstawowej wiedzy dotyczącej bezpieczeństwa pracy w budownictwie,

-  posiadanie osiągnięć naukowych potwierdzonych liczbą publikacji wysokiej jakości itp.,

-  posługiwanie się językiem angielskim na poziomie min B2 w mowie i piśmie.

Nabór wniosków trwa do 9 czerwca 2022 r. Zgłoszenia należy sformalizować poprzez przesłanie listu motywacyjnego uzupełnionego następującymi dokumentami: Curriculum Vitae (zawiera wykaz osiągnięć naukowych (stypendia, staże, udziały w projektach badawczych, publikacje, prezentacje konferencyjne itp.), świadectwa ukończenia studiów oraz list motywacyjny. Informację tę należy przesłać na adres bozena.hola@pwr.edu.pl (w tytule „Wniosek - projekt Preludium Bis 3 nr 2021/43/O/ST8/00724”).

Cele projektu: Rozprawa dotyczy zarządzania bezpieczeństwem pracy w budownictwie. Problemem badawczym jest zdefiniowanie, w jaki sposób i z jakim prawdopodobieństwem zdarzenia potencjalnie wypadkowe wpływają na powstawanie wypadków przy pracy w budownictwie. Pozyskana wiedza przyczyni się do  precyzyjnego prognozowania wystąpienia wypadku oraz właściwej oceny ryzyka zawodowego. Badania prowadzone będą na zbiorze zdarzeń obejmującym ponad 2000 przypadków, które zdarzyły się podczas realizacji różnych rodzajów obiektów budowlanych i robót budowlanych oraz różnych okoliczności, w których doszło do zdarzenia.

Stypendium doktoranckie oferowane jest w wysokości:

- 5000 zł/miesiąc do miesiąca, w którym zostanie przeprowadzona ocena śródokresowa doktoranta w Szkole Doktorskiej,

-  6000 zł/miesiąc po miesiącu, w którym przeprowadzona została ocena śródokresowa doktoranta w Szkole Doktorskiej. Stypendium będzie finansowane z projektu przez 48 miesięcy.

Dodatkowe informacje:

- Wybrany kandydat powinien złożyć wniosek do Szkoły Doktorskiej Politechniki Wrocławskiej [https://szd.pwr.edu.pl/] do 9 czerwca 2022 r. Najlepsi kandydaci zostaną zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną,

- Komisja weźmie pod uwagę następujące kryteria:

1. a) kompetencje kandydatów do określonych zadań w projekcie badawczym (70% oceny końcowej: 3 pkt – bardzo dobry; 2 pkt – dobry; 1 pkt – słaby; 0 pkt – brak kompetencji),
  2. b) dorobek naukowy kandydata, w tym publikacje w renomowanych czasopismach naukowych (30% oceny końcowej: 4 pkt - wyróżniający; 3 pkt - bardzo dobry; 2 pkt - dobry; 1 pkt - słaby; 0 pkt - brak naukowych osiągnięć,

- Stypendium zostanie przyznane osobie, która uzyska największą liczbę punktów.

- W dniu rozpoczęcia pracy w projekcie wnioskodawca powinien być przyjęty do Szkoły Doktorskiej.

- Wyniki konkursu zostaną przesłane zainteresowanym kandydatom drogą mailową.

- Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi po ogłoszeniu wyników rekrutacji do Szkoły Doktorskiej.

- Przewidywana data rozpoczęcia pracy: 1 października 2022 r.